Czy Twoje kwiaty też nie powinny być wyjątkowe?

Where flowers are our inspiration

Czy Twoje kwiaty też nie powinny być wyjątkowe?

W mieszkaniu zawsze powinien znaleźć się jeden wazon uniwersalny, który będzie pasować do wszystkich roślin ciętych, bez względu na to, czy będą to róże, goździki czy zielone liście. Świetnie w tej roli sprawdza się wazon przezroczysty. W przeźroczystym szkle wszystkie kompozycje kwiatowe pięknie się prezentują.

“Czyż można odmówić sobie pięknego bukietu, żeby podkreślić nastrój?.”

Żywe kwiaty same z siebie mają dekoracyjny charakter, a naczynie jedynie wzmacnia ich ozdobą moc. Ważne, aby kwiaty cięte swobodnie mieściły się w wazonie oraz pozostawały w nim stabilne. Kwiaty nie powinny „wysypywać się” z naczynia, a z drugiej strony nie mogą zapadać się w nim i ginąć. Warto kierować się zasadą, że rośliny powinny stanowić ⅝ wysokości całej kompozycji w wazonie. Dzięki temu zabiegowi uzyskamy doskonałe proporcje i harmonijny wygląd.

„Be Awesome today!”

Jeśli mamy ulubiony gatunek kwiatów, wystarczy wazon o konkretnym kształcie. Pamiętajmy o zgodności formy – do wąskich i wysokich kwiatów będą pasować równie smukłe wazony. Szersze kompozycje wspaniale zaprezentują się w bardziej pękatych naczyniach. Liczy się też symetria – w innym wypadku, np. kiedy naczynie będzie zbyt niskie, a kwiaty wysokie, wiązanka łatwo się przewróci.