Jaki kolor wazonu do jakich kwiatów?

Where flowers are our inspiration
a

Jaki kolor wazonu do jakich kwiatów?

Wazon możemy dobrać na zasadzie kontrastu – wtedy roślina wysuwa się na pierwszy plan – lub na zasadzie kolorystycznego podobieństwa. Jeśli chcemy zróżnicować kompozycję, trzeba wybrać wazon na kwiaty o kilka tonów ciemniejszy od rośliny. Biały, czarny czy szary wazon to kwintesencja uniwersalności. Taki przedmiot z pewnością wpasuje się w dowolne wnętrze. Podobne właściwości mają szklane wazony, w których każdy bukiet wyda się szlachetny i pełen świeżości.

“W życiu trzeba inspirować się naturą, w tym pięknymi kwiatami.”

Najpopularniejszymi miejscami, w którym stawiamy wazony z kwiatami są kuchnia,salon lub jadalnia. To zazwyczaj najbardziej reprezentatywne pomieszczenia w domu, gdzie żywe kwiaty cieszą nie tylko domowników, ale i gości.

„Be Awesome today!”

Wazon powinien współgrać z wystrojem wnętrza. Geometryczne wazony uzupełnią wyposażenie loftu, a do kuchni w stylu francuskim należy dobrać ceramiczne naczynie. Zgodnie z najmodniejszymi trendami, flakony na kwiaty nie muszą stać pojedynczo i jedynie na stole czy parapecie. Duże wazony podłogowe, szczególnie w grupach, wzbogacą aranżację pomieszczenia. Umieszczamy je obok kanapy, fotela lub komody.