Trendy w dekoracjach na 2022

Where flowers are our inspiration

Trendy w dekoracjach na 2022

W trendach na 2022 rok na pierwszy plan wysuwa się zrównoważony rozwój, powroty do tradycji są znowu na czasie. Motywy te zawarto w trzech stylach: „hearted+minimal”, „mystic+originate” i „local+vital”.

Hearted – Minimal.  Modne będzie łączenie przytulności z minimalizmem. Wyraźne linie, stonowane barwy i naturalne materiały tworzą spokojną i przyjemną atmosferę.  Znaczenia nabierają przedmioty o wartości sentymentalnej oraz ponadczasowe dekoracje i trwałe materiały. Trend ten związany jest ze świadomością ekologiczną i odpowiedzialnym korzystaniem z zasobów.

Mystic – Originate. To styl kochający naturę, łączy w sobie rzeczywistość z fantazją. Cechą charakterystyczną tego trendu są wzory wyglądające bardzo naturalnie, ale to tylko wrażenie, ponieważ w naturze ich nie odnajdziemy. Dekoracje i przedmioty są bardzo artystyczne, tworzą mistyczną atmosferę. Trwałość oraz wysoka jakość przedmiotów podkreślają przywiązanie do tradycji i ulubionych rytuałów.

Local – Vital. To trend, w którym najważniejsza jest pogoda ducha i związek z naszym najbliższym otoczeniem. Styl ten skupia się na lokalnych projektach, lokalnych produktach i charakterystycznym, wyróżniającym się dizajnie.

„Bądź szczęśliwy w otoczeniu kwiatów!”