Sztuka układania bukietów z żywych kwiatów

Where flowers are our inspiration

Sztuka układania bukietów z żywych kwiatów

Tworzenie kompozycji kwiatowych związane jest ze stosowaniem wielu zasad, którego celem jest wykonanie trwałych i pięknych bukietów okolicznościowy. We florystyce pojawiają się bardzo często nowe trendy, pomysły, nowe rozwiązania łączenia kwiatów.

Kreatywne rozwiązania dla wszystkich Twoich potrzeb kwiatowych.”

A o to kilka zasad, które pomogą w układaniu wymarzonego bukietu. Trzeba wybierać sezonowe, świeże kwiaty. Kwiaty hodowane  w warunkach szklarniowych mogą wyglądać gorzej niż te, które kwitną w ich naturalnej porze roku. Rośliny powinny być tylko w naturalnych kolorach, nie barwione sztucznymi barwnikami.

Kwiaty mają tajemniczy i subtelny wpływ na uczucia, podobnie jak niektóre melodie muzyczne.

Często rośliny egzotyczne są podbarwiane. Bukiet powinien składać się z kwiatów, a nie ze sztucznych dodatków, dlatego w naszych bukietach nie używamy papierów, folii i innych tworzyw sztucznych. Zazwyczaj jedynym dodatkiem jest klasyczna wstążka, którą przewiązujemy bukiet i naturalna juta.

Dowolny kształt, kolorystykę oraz wielkość bukietów okolicznościowych osiągamy poprzez umiejętne łączenie różnych gatunków kwiatów. Często niepasujące do siebie odmiany wyglądają niezwykle pięknie w danej kompozycji. Bez względu jednak na dobór kwiatów pod kątem konkretnego bukietu, dbamy o trwałość konstrukcji, aby wręczane kwiaty cieszyły jak najdłużej.